MOoNDaNcE

MOoNDaNcE


  SAGOPA KAJMER

  Paylaş
  ScReaMDarKNesS
  ScReaMDarKNesS
  Admin

  Mesaj Sayısı : 74
  Location : Eskişehir
  Kayıt tarihi : 09/12/07

  SAGOPA KAJMER

  Mesaj  ScReaMDarKNesS Bir Paz Ara. 09, 2007 8:32 pm

  Biografi

  SAGOPA KAJMER
  DJ MiC CHECK
  SİLAHSIZ KUVVET
  YUNUS ÖZYAVUZ


  ______________________________  Kısa Biografi

  Yunus Özyavuz 1978 Samsun doğumlu.
  -İlk olarak Samsun'da yerel radyoda dj'lik yapmaya başladi.
  -1997 de üniversite okumak için İstanbul'a geldi. "İSTANBUL ÜNVERSİTESİ FARS DİLİ VE EDEBİYATI"
  -1998 de kendi müzik studyosu KUVVETMİRA'yı kurarak müzik çalışmalarına başladı.
  -1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu.
  -2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı.
  -2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı .
  -2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı.
  -2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı..Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı.

  -2003 yılında yeni albümü "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümünü tamamladı ve 2004 yılında double olarak 150 dakika süren bir albüm piyasaya çıkarttı.Yepyeni bir sound yaratarak büyük dikkat çekti. -
  2004 yılında FUCHS "Huzur N Darem" albümünün produktorlüğünü yaptı.
  -2004 Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. filminin Soundtrack müziklerini yaptı."Al Bir de buradan Yak isimli parçaya video klip çekti.
  -Dj MicCheck Türkiye'de "turntablizm" akımının öncüsüdür.(plaklarla scratch show)
  -İstanbul'a yerleştikten sonra müzik çalışmaları ve üniversite eğitiminin yanı sıra en güçlü radyolarda müzik diraktörü ve dj olarak çalıştı.Halen Power fm' de program yapmaktadır.
  -h2000 ve j&b festivallerinde dj'lik yaptı.Yurt dışında çeşitli yerlerde Dj'lik yaptı.

  Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Dj MicCheck "Sagopa Kajmer" kimliğiyle "PESİMİST UNDERGROUND RAP" tarzını oluşturmuş , müzik kalitesi ,söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır.


  Detaylı Biografi


  Sagopa Kajmer (d. 1978, Samsun) DJ, prodüktör, turntablist ve rap müzik sanatçısı.

  Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, müzik yaşantısına kişisel meraklarının ardından Samsun'da yerel bir radyoda djlik yaparak başladı. Öğrenim hayatında 1997'de İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanması dolayısıyla İstanbul'a geldi. İstanbul'a gelişinden bir yıl sonra 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama (complation) albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe "Sözlerim Silahım" ve "İhtiyar Heyeti" isimli 2 albüm çıkardı.


  Sagopa Kajmer'in doğuşu

  2002'de İhtiyar Heyeti albümünü çıkaran Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet'in tarihe karıştığı duyurdu. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj yönününde Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi. Bu albümün bütün müziklerini kendisi yaptı.

  Pesimist stil

  2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunu 3. albümüyle kabul etmemiz daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

  DJ'lik yönü

  Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. DJ'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' denilen olayın Türkiye'deki öncüsü oldu. Ayrıca Özyavuz Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü yaptı.

  Ünlü Olması

  Bir yandan dj'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer 2004'te Türkiyenin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler ve soundtrackler hazırladı. 'Al Birde Burdan Yak' isimli parçasına video klip çekildi. Bu gelişme Sagopa Kajmeri tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırdı. Türkiyede birçok insan Sagopa Kajmeri bu kelime ile tanıdı. 2005'te Koleranın 'Karantina Embriyo'nun prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Recordstan çıkardığı 'Romantizma' isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan 'Vasiyet' Kral Tv'de 2005 yılının 'en iyi klip' ödülüne layık görülmüştür. 25.11.06 tarihinde dünyaca ünlü amerikanın ilk rap gruplarından olan jedi mind tricks ile konser vericekti ancak Vinnie Paz' ın sağlık sorunları nedeniyle 10.03.2007 Cumartesi tarihine ertelenmiştir.

  Kuvvetmira

  Kuvvetmira Sagopa Kajmer'in kurduğu bir rap oluşumudur. Bu oluşuma birçok rap müzik sanatçısı katılmıştır. Ceza, Fuat, Sahtiyan bunlardan sadece birkaç tanesidir. Kuvvetmira'nın amacı bünyesindeki rap müzik yapanları buluşturmak ve bir koalisyon ortamı oluşturmaktır. Kuvvetmira çoğu kez aynı tip oluşumlarla karşı karşıya kalmıştır.

  Melankolia Müzik

  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Koleranın(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Mic Check'e ait.

  İsminin kökeni

  Bir bilim adamı Mısır'daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır, Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara "Sagopa Kajmer" azar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir. Sagopa Kajmer ismi buradan gelmektedir.

  ADI
  YUNUS

  SOYADI
  ÖZYAVUZ

  RAP DÜNYASINDAKİ ADI
  Sagopa Kajmer

  DJ ADI
  MIC CHECK

  ILK DJ ADI
  RAPPER M.C (Rapper Mic Check)

  MAHLASI
  Kaf Kef,Evliya-ı Rap,Küheylan,Yaşlı Çocuk,Karizmatik Emmi,Melodrama ve daha birçok kendine ithafı.

  BRANŞI
  Rap

  IHTISASI
  Dj-produktor-M.C

  DENEYIMLERI
  Turkiye'nin en büyük yabancı müzik radyolarında Dj lik ve müzik direktörlüğü

  BON'SERVİS
  Power Fm,Number One Fm,Metro Fm,Radio 2019,Quasar FM,Radio Contact

  ILK İŞİ VE SENESİ
  Radyo Dj liği-1992 / Samsun

  ILK PİKABI
  Grundig-belt drive dual head (aile yadigarı)

  ILK PİLAĞI VE SENESİ
  Carlos Santana-Black Magic Woman Double LP (vefaat eden dayısının yunusun doğumu şerefine aldığı plaktır ve çok özeldir)

  ÇOCUKLUK VE MÜZİK
  Boney.M,Sugarhill Gang,Joe Bataan,Freddie James,Barry White,Isaac Hayes,Bee Gees,Chic,Modern Talking,C.C.Catch,Bad Boys Blue, James Brown,Afrika Bambaataa,Run DMC,Kurtis Blow,L.L.Cool J,Ice.T vs... (Liste bir hayli kabarık)

  ALDIĞI İLK ALBÜM
  Run DMC-Raising Hell

  ALDIĞI 2. ALBÜM
  Boogie Boys-Romeo Knight

  ILK MÜZİK SETİ
  Universum (Old School-1985)

  ÇOCUKLUK ETKİLEŞİMLERİ
  Boogaloo Shrimp,Shabba Doo,Michael Joe Jackson,James Brown,Jam Master Jay,Grandmaster DST,Afrika Bambaataa & Soulsonic Force,Grandmaster Flash, Prince,Ice-T,Ömer Karacan,Aykut Sporel,Engin Arman,DJ Hakan Gündüz,Marangoz İbrahim (İlk break Dance hareketini (smurf wave) Yunus'a gösteren değeri çok yüksek biri) Savaş abi (İlk chopper dönüşünü Yunus'a öğreten kişi),Diether Bohlen,Afrika Islam,Public Enemy,Skinny Boys,Scott La Rock,Krs,Premier ve Guru vs....

  EN SEVDİĞİ RAP GRUPLARI (80'ler)
  Run DMC,Public Enemy,Boogie Down Productions,Gangstarr,Skinny Boys,Ultramagnetic MC's,Sir Ibu,De La Soul,Soulsonic Force,Ryhme Syndicate,Whodini

  EN SEVDİĞİ RAP SANATÇILARI (80'ler)
  Chuck D,Ice T,L.L,Krs,Cube,Kool Keith,Rakim vs....

  EN SEVDİĞİ RAP ALBÜMLERİ (80'ler)
  Public Enemy'nin Fear Of A Black Planet ve diğer tüm albümleri,Boogie Down Productions'ın tüm albümleri,Run DMC-Tougher than Leather ve Raising Hell albümleri
  Mantronix-In Full Effect,L.L.Cool J-Radio,Ice-T-Power,Afrika Bambaataa & Soulsonic Force-Planet rock,Eric.B & Rakim-Paid In Full ve Follow The Leader albümleri,Ultramagnetic Mc's-Critical Beatdown ve diğer albümleri,Gangstarr-step in the arena ve diğer tüm albümleri vs...

  EN SEVDİĞİ RAP GRUPLARI (90'lar)
  Das EFX,Mobb Deep,Organized Konfusion,The Beatnuts,D.I.T.C.,Extra Prolific,Group Home,Dwellas,Freestyle Fellowship,Cypress Hill,Artifacts Company Flow,Fu-Schnickens,Pete Rock & CL Smooth.vs (Liste kabarık)

  EN SEVDİĞİ RAP SANATÇILARI (90'lar)
  Pharoahe Monch,Mikah 9,Aceyalone,Diamond.D,Juju & psycho Less,redman,pete rock,Nas,Jay-z vs....(Liste Kabarık)

  EN SEVDİĞİ RAP ALBÜMLERİ (90'lar)
  Organized Konfusion-stress agenda ve debut LP,Nas-Illmatic,Jay-z-reasonable doubt,cypress Hill tüm albümleri,freestyle fellowship tüm albümleri vs...

  ILK SOLO
  Sözlerim Silahım 1998

  ILK EP
  1999-Pesimist EP 1

  ILK SARKI
  duman (Sözlerim silahım-1998)

  ILK KONSER
  İzmir-Fuar / 1998

  AKILLARA KAZINAN ILK SÖZLERİ
  "Seni beni ezenlere sözlerim silahım","Kuytu Köşelerde ruhunu satma","Bak evlat alışkanlıklarını bir kenara at" vs...

  YERALDIĞI ILK PROFESYONEL ALBUM
  Yeraltı Operasyonu karma albüm (yapım 1998)

  KIRILMA NOKTASI
  Sene 2003/ Bir Pesimistin Gözyaşları Double LP

  MUZIKTE ILKOKUL
  Sözlerim silahım (1998)

  MÜZİKTE ORTAOKUL
  İhtiyar Heteyi (2001)

  MÜZİKTE LİSE
  Sagopa Kajmer LP (2001-2002)

  MÜZİKTE ÜNİVERSİTE
  Bir Pesimistin Gözyaşları Double LP (2003)

  MÜZİKTE MASTER
  Gora Soundtrack (2004)

  MÜZİKTE DOKTORA
  Romantizma (2005)

  MÜZİK MAESTRO & PRODÜKSYON
  Kolera-Karantina Embryo,Dr Fuchs-Huzur N Darem,Ceza-Med-Cezir (tamamı),Ceza-Rapstar (birçok beat),Kafile Turk Rap Karma ve daha birçok albüm

  ILKLER
  Turkiye'nin ilk Double Rap albümünü yaptı.(Ilk kez bir albümde sözler ,sanatçı tarafından kendi el yazısıyla yazılan bir not defteriyle verildi).Turkçe sözlü Rap müziği adına Türkiye çapında ilk büyük ödül Vasiyet şarkısıyla Sagopa Kajmer'e verildi.Türk Rapi ilk kez dünya çapında gösterilen ve ülkede gişe rekoru kıran bir filmde yer buldu.Film Cem Yılmaz'ın G.O.R.A 'sıydı.Ilk Turntablism bu soundtrack deki goradramaturnz de yer buldu.bu bir ilktir. Ve tabiki rapte Pesimist-karamsar ve melankolik akımı başlattı.

  SAYGI DUYDUKLARI
  Orhan Gencebay,Nur Belda Yoldaş,Ergüder Yoldaş,Barış Manço ve Kurtalan Express,Salim Dündar,Nüket Duru,Mazhar Alanson,Mısırlı Ahmet,Hasan Cihat Örter Aykut Sporel,Engin Arman,Hakan Gündüz,Ömer Karacan.

  ILK ILHAM KAYNAĞI
  Babası Mehmet Özyavuz

  EN SEVDİĞİ TURNTABLE
  Vestax ve 1200 technics

  EN SEVDİĞİ MİXER
  vestax PMC serisi ve Rane

  EN SEVDİĞİ PİKAP İĞNESİ
  Shure m-44/7

  EN SEVDİĞİ DJ'LER
  Q-bert,mixmaster mike,mike boo,ricrukka,pfl,d-styles,dj flare,dj shadow,toadstyle,ned hoddigs,craze,a-trak

  EN SEVDİĞİ YEMEK
  Musakka & pilav,kentucky fried chicken hot wings & kolslovvvv,balık,satır köfte,her türlü meksika ve türk mutfağı,mantı hmmmmmmmm.

  EN SEVDİĞİ SÖZÜ
  Hepsi kendisine aynı lezzette geldiği için her biri özel.

  EN SEVDİĞİ İÇECEK
  Su

  EN SEVMEDİĞİ ŞEYLER
  İçkiye karşı çok katı. İçmez ve nasıl içilebildiğini merak eder.sakatat için de aynı şey geçerli hiç sevmez. Çok kola ve kahve içeni sevmez. Israrcılıktan ve ganimetçilikten hele hele yalanı yurt edinmişten tiksinir. Çıkarcıları sevmez.

  BECERILERİ
  Scracth ,her türlü yemeği profesyonelce yapar,dereceli bir break dance icracısıdır.Birkaç dakikada bir yığın hotwings yer,çok güzel hicveder.türk kahvesini de bol köpüklü yapar ve kahve sevenlerin gönlünü de alır.Farsça bilir,üniversite hazırlık Türkce sorularını güleh güleh çözer,dilbilgisini bilir.

  SEVDİĞİ FİLMLER
  Koleranın bölümündekilerle aynıdır hemen hemen,eklenecek birşeyler varsa o da breakin 1984 ve beatstreet dir.

  KOLERA NE İZLER
  Jeux De Fants,Leon The Professıonal, Lords Of The Ring Serisi, Shining,Misery Kar ve Kaplan,Hayat Güzeldir,Lost Series, Romeo & Juliet, Le Triplettes De Belville.

  EFSANELERI
  Michael Jackson,James Brown,Chuck D,Barış Manco,Nur Belda Yoldaş,Orhan Gencebay
  ScReaMDarKNesS
  ScReaMDarKNesS
  Admin

  Mesaj Sayısı : 74
  Location : Eskişehir
  Kayıt tarihi : 09/12/07

  Geri: SAGOPA KAJMER

  Mesaj  ScReaMDarKNesS Bir Paz Ara. 09, 2007 8:32 pm

  Albümleri

  Sagopa Kajmer & Kolera
  İkimizi Anlatan Bişey
  CD1
  1-intro
  2-ne bilirsin
  3-monotonluk maratonu
  4-bir var bir yok (featuring critical of critical madness)
  5-sampiyonu sikar yaris
  6-gam tozu ve dunyanin ninnisi
  7-bagli hayatim pamuk ipligine
  8-a dan z ye hiphop argosu (skit)
  9-super ikili
  10-kendim icin
  11-af benim isim degil
  12-kolaysa anlat
  13-fani
  14-biraz gülümsemeye ne dersin (skit)
  15-emcee testi (featuring contribution x)
  16-sahit varsa konussun
  17-yarim gonulle bir opus
  18-can havli
  19-malum tahrip izleri
  20-herkesin bir sucu var
  21-outro

  CD2 ( Parçaların Beatleri )

  1-intro
  2-ne bilirsin
  3-monotonluk maratonu
  4-bir var bir yok
  5-sampiyonu sikar yaris
  6-gam tozu ve dunyanin ninnisi
  7-bagli hayatim pamuk ipligine
  8-super ikili
  9-kendim icin
  10-af benim isim degil
  11-kolaysa anlat
  12-fani
  13-emcee testi
  14-sahit varsa konussun
  15-yarim gonulle bir opus
  16-can havli
  17-malum tahrip izleri
  18-herkesin bir sucu var


  Sagopa Kajmer
  Romantizma
  1. Intromantizma
  2. Romantizma
  3. Bebeğim Öldü
  4. Vasiyet
  5. İlgisizlik Hastalığı (Skit)
  6. Leyli
  7. Rak Benadam (Only Human) Feat. Tact Allstars
  8. Her Hayat Bir Sorudur (Skit)
  9. Baatıl Rhyme
  10. Sagopa Yaşlı Planet
  11. We Gor Rimes - Feat. Obscure Disorder & Shi 360
  12. Drama Yolları
  13. Kendime Sarılır Donarım
  14. Hiphop Saçmalığı
  15. Sagopa vs Kolera - Feat. Kolera
  16. Terapi
  17. Kopya Kalpler
  18. Anektod - Feat. Divine Of Trapmindz
  19. Hayat Arabamla 2005 Mil
  20. Rüyalarımdaki İşaretler - Feat. Leadri Of Abluka Alarm
  21. Çaçaron
  22. Pavlov'un Köpeği
  23. Bana Müsade Beyler  Sagopa Kajmer
  Bir Pesimistin Gözyaşları  Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaslari

  CD1

  Melankolik Damlalar


  1. 56 Denklemli Intro
  2. Analiz
  3. Insan ve Inanc ( Skit )
  4. Tanri Cekti Tüm Resimleri ( feat. Fuchs )
  5. Varoslar Özgürlük Deemek ( Skit )
  6. Karabiber Duasi (feat. Kasirha )
  7. Karikatür Komedya
  8. Kendini Koru ( Skit )
  9. Kör Savascı ( feat. Mista Brown )
  10. Ölüm ve Yasam ( Skit )
  11. Mütalam
  12. Sabredin Panik Yok ( Skit )
  13. Degisebilir Heran Adres ( feat. Nadiran aka Funky C )
  14. Rap yaparken Günaha mi Girdim ?
  15. Neden Bu Kadar Cok iciyorsun ( Skit )
  16. Maskeli Balo
  17. Umut ( Skit )
  18. Ugurla Bahtiyarlari
  19. Minimalite ( feat. Fuchs , Mista brown )
  20. Iskeletler diyarinda bir et parcasi
  21. Haddimizi Asmissak ( Skit )
  22. Gecmisi Gölgeye teslim ettim  CD2

  Karanlık Damlalar


  1. Bir Pesimistin Gözyaslari
  2. Didaktik Kitaplar
  3. Manzumu Mazlum Dinledi
  4. Bagdat
  5. Üfle Günesi Sönsün
  6. Rap Gafil
  7. Küheylan
  8. Stilo
  9. 24
  10. Kalp Atislarim 78 BPM ( feat. Kolera )
  11. Etki Tepki (orjinal version feat. Mista Brown )
  12. Kalbim krizin bekcisi Olmus
  13. Proportions ( Karabiber Duasi 2 feat. Toolz)
  14. Yokluk Icinde Varlik Ceksemde ( feat. Fuchs )
  15. Etki Tepki ( Dj Funky C , dark room Mix )
  16. Sagoladim Beyinleri
  17. Iyi Geceler ( outro )  Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer

  1. Düsünen Ceset
  2. Timarli Hastane
  3. Son Durak Ucurum
  4. Aruz Ölcüsü
  5. Tamu Otobüsü
  6. Son Durak Ucurum ( Dj Mic Check )
  7. Kanibal Asiretler
  8. Rap Candarbazi
  9. Tamü Otobüsü ( Orjinal Version )
  10. Kan Mevsimi
  11. S.K.T.R.N.G.D.N.
  12. Ifrite Tamim
  13. Yeraltindaki Karanlik
  14. Rapim Kuduz
  15. Dilim Sert , Rapim Mert
  16. Katliama Karsi Geldi Iskence
  17. Ölüm Benim Dogum Günüm
  18. Vuslata 5 kala les
  19. Timarli Hastane ( Orjinal Version )


  Sagopa Kajmer - Kırık Çocuk  1. Kırık Çocuk Orginal Version
  2. Kırık Çocuk 80's Skull Mix
  3. Kırık Çocuk Mickolodium Mix
  4. Kırık Çocuk Orginal Version Enstrumantal
  5. Kırık Çocuk 80's Skull Enstrumantal
  6. Kırık Çocuk Mickolodium Enstrumantal

  Dj Mic Check Kuvvetmira Mega - Mix - Tape
  1. Raffine - Evvela elveda
  2. Abluka alarm - Ben bir insanım (Savaş)
  3. Kolera, Zet, Raffine - Kafile
  4. Abluka alarm - Virane dervişler
  5. Raffine - Yaþananlar var
  6. Kolera - Sevemedim vedaları
  7. Sagopa Kajmer - Kopya kalpler
  8. Sagopa Kajmer - Baytar
  9. Zet - Diyet
  10. Dj Mic Check - Scracth interlude
  11. Sagopa Kajmer - Batıl rhyme
  12. Sagopa Kajmer - Pavlov'un köpeği
  13. Sagopa Kajmer - Hayat arabamla 2005 mil
  14. Dj Mic Check - Scracth interlude II
  15. Sagopa Kajmer Bebeğim öldü
  16. Sagopa Kajmer ft. Laedri - Rüyalarımdaki işaretler
  17. Sagopa Kajmer - Anektod
  18. Sagopa Kajmer - Vasiyet
  19. Sagopa Kajmer - Çaçaron

  produced & mixed : dj mic check (kuvvetmira - melankolia)


  Silahsız Kuvvet - İhtiyar Heyeti  1-Heyet İntro ( Kuvvet Senaryo 2)
  2-2001 feat. ceza & Sahtiyan
  3-Ekinoks
  4-Buralarda Ayaz Var
  5-Günah Tohumları (Tabu)
  6-1 dk
  7-Cenneti Sordum Yitirdiklerime
  8-İki Dinle Bir Sus
  9-Melodrama feat. Sahtiyan
  10-Bir Savaş Bin Ölü
  11-Benim İnim Hiphop feat. Mista Brown
  12-Rap Eyleme
  13-Güneşimden Çekil
  14-Ar Gelir Yakın
  15-Saltanatın Hakimleri feat. ceza
  16-Dünya Koca Mekan
  17-Terör Damlaları feat. ceza
  18-Localistik Sömürü


  Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım  1-Kuvvet Senaryo
  2-Kıyamet Alameti
  3-Katil Senfoni
  4-Gerçekleri Gör (Rotalarım Şaştı)
  5-Acımasız Yaşam
  6-Kuytu Köşeler
  7-Durum Beter Artık Yeter
  8-Gözegöş Dişediş
  9-Bu yaka (Bombala)
  10-Vahşet kapında
  11-Pes Etmek Yok teslim Olmak Yok
  12-İnkar Boşuna (Yaşam Denen Komedi) feat. ceza
  13-Duman (Çek İçine)
  14-Sözlerim Silahım
  15-Beyaz Ölüm (Kara Vatan) Feat. Jay One
  16-Doğ ve Yaşa
  17-Tek Başına Dimdirek Yaşa
  18-Olacak Dostum
  19-Kötülüğe Teslim Oluyor İnsan feat. Cabbar & Misero
  Sagopa Kajmer - 10 Kursun  1. Sagopa Kajmer - Dilim Sert Rapim Mert
  2. Sagopa Kajmer - Pesimist Stil
  3. Sagopa Kajmer - Katliama Karsi Geldi Iskence
  4. Sagopa Kajmer - Kendi Silahindan Ona
  5. Sagopa Kajmer - Rapim Kuduz
  6. Sagopa Kajmer - Kursun Marsi ( feat. Ramiz )
  7. Sagopa Kajmer - Kursun Marsi ( feat. ceza )
  8. Sagopa Kajmer - Üclü Kombine ( feat. Dumanyak , Cabbar )
  9. Sagopa Kajmer - Flow ( feat. Duman )
  10. Sagopa Kajmer - Tek Yürek  Kuvvet Mira - Kafile  1. Sagopa Kajmer - Baytar
  2. Sagopa Kajmer - Sansür Perdesi
  3. Sagopa Kajmer - İstisnalar Kaideyi Bozmaz


  GORA - SOUNDTRACKS  1. Sagopa Kajmer - Al 1 de burdan Yak
  2. Sagopa Kajmer - Marifetname
  3. Sagopa Kajmer - Ihtiva Recetesi
  4. Sagopa Kajmer - Gora Drama Turnz


  Sagopa
  Yeraltı Operasyonu

  Sagopa Kajmer
  Disstortion EP  1. Çilek İntro
  2. Sagopa Kajmer - Kır Kalbini Ver Elime
  3. Sagopa Kajmer & Kolera - Duygu Sömürgesi
  4. Kuvvetmira Rarp Stickz - Toplamam Yerde Kalır Kırıntın
  5. Sagopa Kajmer - Bling Blingterlude
  6. Kuvvermira Rapstick - Antrakta Paydos
  Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 4 Kurşun Asker  1- Gönüldendir Şikayet
  2- Şikayetname
  3- Kürdan Kollar feat Mozole Mirach
  4- Dil Yaratmakta En Asil Silahları
  5- Cümle Mühendisi
  6- Foseptik feat Kolera
  7- Trakonya feat Kolera
  8- Ewren - The Way You Gotta Be
  9- Ewren - Conclix Of Interest


  Silahsız Kuvvet - Gerilim Promo 99  1. Gerilim Promo 99 A-Side
  2. Gerilim Promo 99 B-Side


  Asya Sentez (Silahsız Kuvvet & Ceza)
  Toplama Kampı  1. Kuvvetsel Konum
  2. Rap Adina
  3. Televole
  4. Toplama Kampi
  4. Kalbim Reosta
  5. Karanlik Sokak


  Prodüktörlüğünü Yaptığı Albümler


  Kolera - Karantina Embryo  1-Black Widow (intro)
  2-Matine Araları
  3-Kleptoman
  4-Karantina Embryo
  5-Yaprak Dökümü
  6-Kurgu Bilimi
  7-Triplex Mazi (featuring Derin Darbe)
  8-Avam Bir Kurgu
  9-Kontralto Kontra
  10-Aklimin Odaları (featuring Sagopa Kajmer)
  11-Bugun Mutlu Olamayacak gibiyim
  12-Küllendim Yıllarla (featuring Abluka Alarm)
  13-El İzi Koleksiyonum
  14-Günlerim Ağlak (disi kisilik) (featuring sagopa kajmer)
  15-Irtifa Kaybı
  16-Trubulans & Odessa

  Abluka Alarm - Ahenk  1- Virane Dervişler
  2- Tövbelerim Hasarlı (featuring Sagopa Kajmer)
  3- Ne Fark Eder
  4- Dar Mesafe (Interlude)
  5- Yeminli Yaver
  6- Ben Bir İnsanım
  7- Rüyalar ve İnsanlar
  8- Kaos (Interlude)
  9- Herşey...Herkes
  10- Ahenk
  11- İçimizden Geldi
  12- Hamle
  13- Bu Laflar Benden
  14- Bitik Şans
  15- Paravan
  16- Kum Saati (Outro)


  Fuchs - Huzur N Darem  01 Intro
  02 Kara Maskeli Istanbul Ft. Sagopa Kajmer, Funky C
  03 Tilki Dansi
  04 Askerden Mektup
  05 Bu Dünyada Yasadikca Savas Ft. 9.C.C.
  06 Yalan
  07 Dünya Dönüyor Ft. 9.C.C.
  08 Interlude
  09 Sokaklarin Melodisi Ft.Sagopa Kajmer, Mista Brown
  10 Dilimde Rapim Ft. Funky C
  11 Havalar Attin Ft. 9.C.C. & Funky C
  12 Bahanem
  13 Minimalite feat. Dj Mic Check & Mista Brown (Remix)
  14 Ümitsiz Daglar
  15 Outro

  Ceza - Rapstar
  1- rapstar
  2- panorama harem
  3- anneme
  4- sabah basti geceyi (savas cocuklari part 2)
  5- neyim var ki feat sagopa k
  6- rudeboy vs. bad boy feat dr. fuchs

  Ceza - Medcezir
  1-Med Cezir
  2-Tek Bir İhtimal Var
  3-Sokak Sanatı
  4-Meclis-i Ala feat. Dr. Fuchs
  5-Buz Dağları
  6-Anladınmı Derdimi Bu….
  7-Savaş Çocukları
  8-Kalbim, Rapim, Nefretim, Cezam
  9-Komedyenler İşbaşında feat. Dj Funky C
  10-Ceza Sahası
  11-Kalbim Reosta feat. Sirhot
  12-Dejavu
  13-Açık Arttırma


  Düzenlemelerini Yaptığı Albümler

  Derin Darbe - Karamsar Naralar  01-Intro
  02-Karamsar Naralar
  03-Destek Çağır
  04-Hiphop Alemim
  05-Her Nefeste
  06-Benim Hayallerim Vardı
  07-Hecin Üstü Bir Masal Ben
  08-Şiirsel Yatalak
  09-Paraf
  10-Skit
  11-Yılları Duvarına Çiz
  12-Kanunun Kestiği Parmak
  13-Rap Mahzeni
  14-Tek Amaç
  15-Gufran Eyle
  16-Meknuz Kalayım
  17-Skit
  18-Neredeydin
  19-Gömüldü Toprağa Yasak
  20-7 Nota Raperler Derneği (7.n.r.d.)


  Raffie - Leh”CHE” Mixtape  1. Intro
  2. Üçlük
  3. N.Z.İ.Ö.N. (feat. 47 & Saheed)
  4. Adım Muhalefet (Reverans)
  5. Dertler Anlartılmaz (feat. Daral & Saheed)
  6. Sondu Günlerim (SLUG)
  7. Interlude
  8. Istinabem (feat. Saheed)
  9. Bitsin
  10. Leh”CHE”
  11. Toplam (Toplam)
  12. a) Son Ebe (Toplam 2003)
  b) Outro


  ___________________________  Kuvvet Mira - Köle Gibi
  Kuvvet Mira - F.O.K
  Kuvvet Mira - Soğuk Küvet


  ___________________________  Pesimist EP ler


  Pesimist EP 1 - Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 2 - Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 3 - Sagopa Kajmer / Kolera
  Pesimist EP 4 - Sagopa Kajmer / Kolera / Mozole Mirach

  ________________________________

  Sagopa Kajmer'in Diğer Mclerle Yaptığı Featlar

  Sagopa Kajmer - Icimdeki Seytanin Ensesindeyim ( feat. MT , Kasirga )
  Sagopa Kajmer - Kambur Kelimat ( feat. Toolz)
  Sagopa Kajmer - 3 Sefil Sair ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Filmin son Karesi ( feat. Fuchs )
  Sagopa Kajmer - Hade hade Hooy ( feat. Dr. HipHop)
  Sagopa Kajmer - Neyim Var Ki ( feat. Ceza )
  Sagopa Kajmer - Kara Maskeli Istanbul ( feat. Fuchs , Funky C )
  Sagopa Kajmer - Sokaklarin Melodisi ( feat. Mista B. , Fuchs )
  Sagopa Kajmer - Günlerim Aglak ( feat. Kolera )
  Sagopa Kajmer - Aklimin Odalari ( feat. Kolera )
  Sagopa Kajmer - Gercekler ( feat. Sirhot )
  Sagopa Kajmer - Linguistiks ( feat. Supreme hebrew intelekt)
  Sagopa Kajmer - Sanal Alem Delikanlilari ( feat. Ceza )
  Sagopa Kajmer - Iskeletler Diyarinda Bir Et Parcasi ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Hoscakal ( feat. Mista B. )
  Sagopa Kajmer - HipHop Alemi ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Yagmur ( feat. Domination)
  Sagopa Kajmer - Kuduz Rap ( feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Durma Hadi sek go (feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Yalanlar (feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Tek Kanatlı Kuş (feat. MT)
  ___________________________________  Silahsiz Kuvvet - Diger Rapciler ILe Feat. leri /// (Albüm Disi , Bazilari Albüm Ici)


  Silahsiz Kuvvet - Karanlik Manzaralar ( prod. Mista B. )
  Silahsiz Kuvvet - Cocukmuyum? ( feat. Sahtiyan / prod. Mista B. )
  Silahsiz Kuvvet - Piston ( prod. Sahtiyan / feat. Kolera , ceza , mista b. )
  Silahsiz Kuvvet - Cihana Hitabe Remix ( prod. Fuat / feat. ceza , Sahtiyan )
  Silahsiz Kuvvet - Amerikanciklara Selam (feat. Fuat , ceza , Sahtiyan )
  Silahsiz Kuvvet - Lanet Sehir Istanbul ( feat. Statik )
  Silahsiz Kuvvet - Inkar Bosuna Bak Aynaya (feat. Sozlu Taarruz)
  Silahsiz Kuvvet - Sana Bana Kalmaz Bu Dünya ( feat. Masta Kara )
  Silahsiz Kuvvet - Kukla ( feat. Turbo )
  Silahsiz Kuvvet - Rap Hediye ( feat. Sirhot )
  Silahsiz Kuvvet - Illeti Name ( feat. Sahtiyan , Mista Brown)
  Silahsiz Kuvvet - Bir Damla Su ( feat. Sözlü Taarruz )
  Silahsiz Kuvvet - Subjectif Prespektif ( feat. Sirhot )


  __________________________________  DJ MIC CHECK


  Mic Check - YamYam Organizmalar ( feat. Sahtiyan )
  Mic Check - Karatma Geceleri ( feat. ceza )
  Mic Check - Toplama Kampi ( feat. ceza )
  Mic Check - Televole ( feat. ceza )
  Mic Check - Scratch Show / Video ( Privat )
  Mic Check - TV8 Scratch ( ceza ve fuat ile )
  Mic Check - Dream Tv programlari ( yilbasi canli )

  _____________________________________

  Sagopa Kajmer'in Beatlerinde Kullandığı Samplelar

  Abstract Rude Prevail - Stop biting ////// Sagopa feat. Dr. Fuchs - Kara Maskeli istanbul
  Apocalyptica - Beyond Time ////// Sagopa Kajmer - Degisebilir heran adres
  Deep - Purple - Soldiers of Fortune ////// Sagopa Kajmer - icimdeki seytanin ensesindeyim
  Kishore Kumar and Lata Mangeshkar - Agar Tum Na Hote////// Sagopa Kajmer - Al 1 De Burdan Yak
  Jean Francois Michael - Coupable ////// Yokluk Icinde Varlik Ceksemde

  Sagopa Kajmer - Stilo / orphaned land - seasons unite
  Sagopa Kajmer - Kör Savaşçı remix / TATU - 30 Minutes
  Sagopa Kajmer - Düşünen Ceset / Çağrı Film Müziği
  Sagopa K - Bir Pesimistin Gözyaşları / Kostas Pavlidis - Jastar Amenge Dur
  Sagopa Kajmer - Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim / Empyrium - Autumn Grey Views
  Sagopa Kajmer - 24 / The Pianist - Nocturne in C minor (soundtrack)
  Sagopa K – Dilim Sert Rapim Mert / Yedi Karanfil – Bugün
  Sagopa K – İskeletler Diyarında Bir Et Parçası / Boom Bap Project - Odds on Favorite
  Sagopa K - Pesimist EP 2 / George Winston – Woods + George Winston - Colors of the Dance
  Sagopa K - Değişebilir Her An Adres / Apocalyptica - Beyond Time
  Sagopa K feat Fuchs – Tanrı Çekti Tüm Resimleri / Lacrimas Profundere - The Crown Of Leaving
  Silahsiz Kuvvet - Dört Tarafım Yalan / Orhan Gencebay - İç Benim İçin
  Silahsiz Kuvvet - Bir Savas Bin Ölü / Gotan Project - Cairo - ( Karunesh – Solitude
  Sagopa Kajmer feat. Mista Brown - Kor Savasci / Empyrium - Fossegrim
  Sagopa Kajmer - Maskeli Balo / MSG - Nightmare
  SAgopa Kajmer-Yeraltındaki Karanlık / Mt feat Dykey- Ütopya
  Sagopa K – İskeletler Diyarında Bir Et Parçası / Boom Bap Project - Odds on Favorite
  Sagopa K – Dilim Sert Rapim Mert / Yedi Karanfil – Bugün
  Silahsız Kuvvet - Doğ ve Yaşa / Orhan Gencebay – Ziyankar
  Silahsiz Kuvvet - Buralarda Ayaz Var / Yedi Karanfil - Govel Ördek
  Silahsiz Kuvvet - Göze Göz Dişe Diş / Yedi Karanfil - Iki Keklik
  Silahsiz Kuvvet - Dört Tarafım Yalan / Orhan Gencebay - İç Benim İçin
  Silahsız Kuvvet - Rap Eyleme / Wu-Tang – Visionz

   Forum Saati Perş. Ocak 24, 2019 8:17 am