MOoNDaNcE

MOoNDaNcE


  FIKRA GİBİ SOYGUNLAR

  Paylaş
  avatar
  ScReaMDarKNesS
  Admin

  Mesaj Sayısı : 74
  Location : Eskişehir
  Kayıt tarihi : 09/12/07

  FIKRA GİBİ SOYGUNLAR

  Mesaj  ScReaMDarKNesS Bir Cuma Ara. 14, 2007 11:34 pm

  FIKRA GİBİ SOYGUNLAR
  FrankfurtAdları Ludwig, Markus, Friedrich ya da Jürgen, ama öyküleri bizim Karadeniz fıkralarındaki "Temel ve İdris"leri çağrıştırıyor. Laz fıkralardan biri şöyle:
  Temel banka soymuş. Sonra da çuvala doldurduğu paraları kasiyere vermiş ve "Bunları benim hesabıma yatırın!" demiş.
  Frankfurt yakınlarındaki Offenbach kentinde de öyle sabıka dosyaları var ki, fıkralardan daha komik...
  Son iki yılda gerçekleştirilen 8 banka soygununun yarısından fazlasını "çözen" Offenbach polisini fazla yormayan ve böylece tarihe de "En aptal banka soyguncuları" olarak geçen kahramanlarımızın öyküleri şöyle:

  * Jürgen K. (21), gerçekleştirdiği soygundan kısa bir süre sonra yakalanmış. Soygunda yüzünü saklamaya gerek görmeyen Jürgen'i, kasasını boşalttığı bankada çalışanlar tanıyordu. Çünkü o bankada bir hesabı vardı ve bankanın bulunduğu apartmanda bir dairede oturuyordu.

  * Ludwig Z. (35) ise gerçekleştirdiği soygudan hemen sonra yakalanınca, "maskesine rağmen nasıl bu kadar çabuk tanındığına" çok şaşırmış Soyduğu bankanın yıllardır müşterisi olan 2 metre ve 125 kiloluk "dev" soyguncunun tanınmamak için taktığı maske ise bir basketbol kepiyle, güneş gözlüğünden oluşuyormuş.


  * Markus L. (2 da kendi hesabı olan, yani tanındığı bir bankayı soymuş. Ancak gerekli tedbirleri aldığı için kimse onu tanımamış. Bankaya girmiş, otomattan kendi hesabıyla ilgili çıkışları almış. Daha sonra da bankayı soymuş. Ancak alarm çalması üzerinde olay yerinden kaçarken aleyhine delil olabilecek herşeyi de bir tarafa atmış. Attıkları arasında kendi adının yer aldığı bilgisayar çıkışları da varmış.


  * Friedrich M. (21) ise şanslıymış, ancak kibarlığı yüzünden yakayı ele vermiş. Silahını doğrulttuğu kasiyer kendisine oldukça yardımcı davranmış ve uzattığı naylon torbayı hemen istenenlerle doldurmuş, ancak "küçücük" bir istekte bulunmuş. Genç soyguncu da onu kırmamış ve parayı teslim aldığına dair bir tutanağı imzalayıp, hem de adı ve soyadından bir harfi bile atlamadan yazarak atmış imzasını.

  Milliyet - 20 Ağustos 2003 Çarşamba


  TRENİ KAÇIRINCA BOMBA İHBARI YAPTI
  Eskişehir'e gitmek üzere bilet aldığı treni dakika farkıyla kaçıran ve bir süre taksiyle sonraki istasyonlarda yakalamaya çalışan genç, başaramayacağını anlayınca bomba ihbarında bulundu.
  Gece yarısı Sakarya 155'i arayan bir kişi, Haydarpaşa-Ankara seferini yapan 11210 sayılı Ankara Ekspresi için bomba ihbarında bulundu. Bunun üzerine tren Arifiye Garı'na geldiğinde durduruldu.
  Yataklı vagonların yer aldığı trendeki, çoğunluğu yabancı turist olan yolcuların paniğe kapılmasını istemeyen polis, şüpheli bir kişi aradıklarını belirterek, arama yaptılar.
  Trende bomba bulamayan polis, gar görevlilerinin, ''kendilerini arayan bir kişinin treni kaçırdığını belirterek, bekletilmesi için ricada bulunduğunu'' söylemesi üzerine, taksiyle gelen ve nefes nefese trene binmeye çalışan Selim Oktay'ı (27) gözaltına aldı.
  Bomba ihbarını kendisinin yaptığını itiraf eden Oktay, sevgilisiyle buluşmak üzere Eskişehir'e gitmek için bilet aldığını, ancak trafik yoğunluğu nedeniyle yetişemediğini belirtti.
  Taksiye binerek Bostancı İstasyonu'na kadar treni takip etmesine karşın yakalayamadığını ifade eden Oktay, ''Sonraki istasyonlarda da başaramadım. Bu İzmit'e kadar böyle devam etti. Trene yetişemeyeceğimi anlayınca, izlediğim bir filmdeki gibi bomba ihbarında bulundum'' dedi.
  Milliyet 17 Ağustos 2003 Pazar

  Alıntıdır...


  YILDIRIM ÇARPTI TANRIYA DAVA AÇTI
  ABD'hnin Wyoming Eyaleti'nin Sheridan kentindeJonas Wilding isimli bir çiftçi, 8 yıl içinde üzerine 3 kez yıldırım düşünce Tanrı'yı mahkemeye verdi. Çifti "ben aslında tanrının iyi bir kuluyum, kurallara uyarım, kiliseye giderim. 8 yılda 3 kez yıldırım saldırısına uğramayı hakedecek hiç bir şey yapmadım. bu nedenle tanrıya karşı tazminat davası açıyorum" dedi. Wilding avukatıyla görüştükten sonra Tanrı'ya 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
  Vatan Gazetesi 14ekim 2003

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 5:11 pm