MOoNDaNcE

MOoNDaNcE


  Hoobastank

  Paylaş
  avatar
  seFtuK
  ZuZuM
  ZuZuM

  Mesaj Sayısı : 18
  Yaş : 25
  Kayıt tarihi : 13/12/07

  Hoobastank

  Mesaj  seFtuK Bir Paz Ara. 16, 2007 2:52 pm

  Hoobastank 1994 yılında California Los Angeles’da kuruldu. Vokalist Doug Robb’un liseler arası yapılan bir müzik yarışmasında gitarist Dan Estrin ile tanışmasının ardından, basçı Markku Lappalainen ve davulcu Chris Hesse’in katılımıyla şekillenen Hoobastank, kendilerinin çıkardıkları “They Sure Don’t Make Basketball Shorts Like They Used To” adlı ilk albümde Incubus’le çalışmış olan Jeremy Wasser’ın bazı şarkılara saksafonuyla eşlit etmesiyle itibar kazandı.

  2000 yılında Island Records’la anlaşmaya varan Hoobastank, 2001 yılında kendi isimlerini taşıyan ilk albüm “Hoobastank”i çıkardı. Çıkan ilk single “Crawling In The Dark” Modern Rock listesinde 3 numaraya kadar yükselirken, hemen ardından çıkan 2. single “Running Away” ilk single’dan daha başarılı oldu ve Modern Rock listesinde 2 numara oldu.

  Hoobastank 2003 yılında P.O.D. ve The Crystal Method’un prodüktörü Howard Benson ile 2. albüm için stüdyoya girdi. Ancak kayıtların başlamasından bir ay sonra gitarist Dan Estrin bisikletiyle ciddi bir kaza geçirmesi kayıtların yarım kalmasına neden oldu. 2003’ün Ekim ve Kasım aylarını konserlerle geçiren grup, nihayet Aralık 2003’de 2. albümleri “The Reason”u çıkardı. Albümden gelen ilk single “Same Direction”, listelerde 9 numara olurken, 2004’ün ilk yarısında yayınlanan “The Reason” single’ı hit oldu ve Modern Rock listesinde 1 numaraya kadar yükseldi.

  3. stüdyo albümü “Every Man for Himself”, Mayıs 2006’da çıktı. Basçı Markku Lappalainen’in yer almadığı albümden çıkan ilk single “If I Were You” oldu.

  Grup 2007 yılının başlarında Amerika, Asya, Avustralya ve Güney Afrikâ'da turnelere katıldı. Şimdilerde ise 2008 yılında çıkması planlanan 4.albümlerinin çalışmalarını yürütüyorlar..

  Douglas Robb - Vokal
  Dan Estrin - Gitar
  Chris Hesse - Davul
  Josh Moreau - Bass

  Ek Bilgiler
  -"Let It Out" adlı şarkıları 2006 yılında Grad Nite için at Disneyland Space Mountain da kullanıldı.
  -"Without a Fight", 2006 yılında Nintendo DS'nin video oyunu Elite Beat Agents da yer aldı.
  -"Connected," Halo 2 Soundtrack, Vol. 1 da bonus parça olarak kullanıldı.
  -Every Man For Himself albümünden "If Only" adlı şarkısı grubun MySpace sayfalarına gönderilen şarkı sözlerinden oluşturularak yazıldı.
  -"Crawling in the Dark" şarkısı Aggressive Inline adlı video oyunun bir bölümünde yer aldı.
  -Douglas Robb, Metallica, Live, Creed, ve Linkin Park gibi rock gruplarının korumalığını yapmış, Tom Robb'un genç kardeşidir.
  -"Same Direction" ve "Out Of Control" şarkıları video oyunu "Test Drive: Eve of Destruction" un bir bölümünde yer aldı

   Forum Saati Perş. Ocak 24, 2019 8:29 am